LIEK NA PREDPIS

Preglenix

75 mg tvrdé kapsuly

150 mg tvrdé kapsuly

Liečivo: pregabalín

Popis lieku:
Preglenix patrí do skupiny liekov, ktoré sa používajú na liečbu epilepsie, neuropatickej bolesti a generalizovanej úzkostnej poruchy (skratka GAD z angl. Generalised Anxiety Disorder) u dospelých.

–  Periférna a centrálna neuropatická bolesť

Preglenix sa používa na liečbu dlhotrvajúcej bolesti vyvolanej poškodením nervov. Rôzne ochorenia, ako sú cukrovka alebo pásový opar, môžu byť príčinou periférnej neuropatickej bolesti. Pocity bolesti môžu byť popísané ako teplo, pálenie, pulzovanie, vystreľovanie, bodanie, rezanie, kŕče, bolesť, štípanie, zníženie citlivosti, mravčenie. Periférna a centrálna neuropatická bolesť môže byť tiež dávaná do súvisu so zmenami nálady, poruchami spánku, vyčerpaním (únavou) a môže mať vplyv na telesné a sociálne funkcie a celkovú kvalitu života.

–  Epilepsia

Preglenix sa používa na liečbu určitej formy epilepsie (parciálnych záchvatov so sekundárnou generalizáciou alebo bez nej) u dospelých. Váš lekár vám predpíše Preglenix, aby vám pomohol pri liečbe epilepsie, ak vaša súčasná liečba nie je dostatočne účinná pre vaše ochorenie. Preglenix máte užívať ako doplnok k vašej súčasnej liečbe. Preglenix sa nemá užívať samostatne, ale musí sa vždy používať v kombinácii s liečbou inými antiepileptikami.

–  Generalizovaná úzkostná porucha

Preglenix sa používa na liečbu generalizovanej úzkostnej poruchy (GAD). Príznaky GAD sú dlhotrvajúca nadmerná úzkosť a obava, ktoré sú ťažko kontrolovateľné. GAD môže tiež spôsobiť nepokoj alebo pocit uzavretosti alebo napätia, náchylnosť k vyčerpanosti (únave), problémy so sústredením sa alebo výpadky pamäti, pocit podráždenosti, svalové napätie alebo poruchy spánku. Tieto stavy sú odlišné od stresu a záťaže každodenného života.

Aktuálne dostupné balenia v SR

Sila Veľkosť balenia SPC PIL
75 mg cps dur 56×75 mg
(blis.PVC/Al)
SPC > PIL >
150 mg cps dur 56×150 mg
(blis.PVC/Al)
SPC > PIL >