Spoločnosť Glenmark pravidelne rozširuje nielen počet krajín, v ktorých predáva svoje lieky, ale aj počet krajín, v ktorých svoje lieky vyrába. V roku 2007 spoločnosť Glenmark Pharmaceuticals kúpila viac ako deväťdesiat percent akcií českej farmaceutickej spoločnosti Medicamenta a.s., ktorá zmenila svoju obchodnú spoločnosť na Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. so sídlom v Prahe a Bratislave.

Súčasťou spoločnosti je aj výrobný závod spoločnosti Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. vo Vysokom Mýte v Českej republike, čo je významné predovšetkým z hľadiska princípov správnej výrobnej praxe certifikovanej Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), a ktorý má autorizáciu na import z tretích krajín. Z tohto dôvodu presunula spoločnosť Glenmark do Vysokého Mýta významný objem svojej výroby, pričom vo Vysokom Mýte sa realizuje výroba, prepúšťanie a finálne balenie množstva liekov a výživových doplnkov pre celý región Európskej únie. Pohyb a predaj liekov v Európskej únii je veľmi prísne kontrolovaný a regulačné orgány EÚ kladú prísne požiadavky na kvalitu a bezpečnosť liekov predávaných v EÚ. Je dôležité zdôrazniť, že súčasťou závodu Glenmark Pharmaceuticals vo Vysokom Mýte je aj pracovisko zabezpečovania kvality „Quality Assurance“, ktoré garantuje chemickú a mikrobiologickú kvalitu každej výroby podľa požiadaviek Európskej únie.

Výrobný závod Vysoké Mýto
Výrobný závod Vysoké Mýto

Glenmark Pharmaceuticals Ltd. je dnes už celosvetovo pôsobiaca nadnárodná farmaceutická spoločnosť s vlastnou výskumnou a vývojovou základňou so sídlom v Bombaji. Má 15 výrobných závodov v štyroch krajinách a 3 R&D centier. Pôsobí v 80 krajinách celého sveta a zamestnáva viac ako 14 000 zamestnancov. Obchoduje aj na plne rozvinutých a prísne kontrolovaných trhoch, ako je USA či v štátoch Európskej únie.

Srdcom všetkých aktivít spoločnosti Glenmark je vlastný výskum a vývoj. Najrozsiahlejšie, moderne vybavené a progresívne zamerané výskumné laboratóriá spoločnosti Glenmark sídlia v Mahape (Navi Mumbai) a výrobný závod v Goa. Okrem toho má spoločnosť Glenmark i rozsiahle centrum pre klinický výskum, ktoré sídli v Oxforde (Veľká Británia).

Glenmark je zameraný na priekopnícke objavovanie nových liekov predovšetkým v oblasti zápalu (CHOCHP/astma, reumatoidná artritída, atď.), metabolických porúch (cukrovky, obezity atď.) a bolesti (neuropatickej a zápalovej bolesti). Množstvo potenciálnych nových liekov je v rôznych fázach predklinického a klinického vývoja.

V súčasnej dobe sa spoločnosť radí medzi TOP 80 svetových pharma a biotechnologických spoločností (podľa rebríčka SCRIP 100 2019). V roku 2011 bol Glenmark vybraný ako „najlepšia spoločnosť na rozvíjajúcich sa trhoch“ a získal uznanie za „Best Overall Pipeline 2011″ od SCRIP, najrešpektovanejšieho farmaceutického časopisu na svete.

 

Etický kódex

Striktne sa riadime podľa pravidiel etického kódexu GENAS.
ETICKÝ KÓDEX GENAS