VOĽNOPREDAJNÝ LIEK

Pred použitím si starostlivo prečítajte príbalovú informáciu pre užívateľa.

ATARALGIN

325 mg, 130 mg, 70 mg tablety

Liečivo: 325 mg paracetamol, 130 mg guajfenezín, 70 mg kofeín

Popis lieku:
ATARALGIN je liek, ktorý obsahuje tri liečivá: paracetamol, guajfenezín a kofeín.
Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu.
Guajfenezín zosilňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie.
Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu.

Protibolestivý účinok ATARALGINU sa zvyčajne prejaví po 1/2 – 1 hodine a trvá zväčša 4 hodiny.
ATARALGIN sa používa u dospelých na úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, krčnej chrbtice, chrbta, pri bolestiach kĺbov a poskytuje úľavu pri chrípkových ochoreniach.
Liek nie je vhodný pre deti do 15 rokov.

VIAC
Sila Veľkosť balenia SPC PIL
325 mg, 130 mg, 70 mg 20 tbl SPC > PIL >
325 mg, 130 mg, 70 mg 50 tbl SPC > PIL >